II Wiosenny Konkurs Piosenki dla Szkół Podstawowych w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego  w Czernichowie

 

Druga, wiosenna edycja Konkursu Piosenki dla wyższych klas szkół podstawowych odbyła się 18 kwietnia w Internacie oraz przyszkolnym Lamusie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie.

Również po raz kolejny mieliśmy okazję gościć wspaniałe JURY, w którym w tym roku zasiedli:

Dorota Helbin Bębenek – artystka Opery i Operetki Krakowskiej, piosenkarka estradowa, wieloletnia jurorka „Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”, współpracuje z muzykami sesyjnymi, wirtuoz wokalny wielu gatunków muzycznych – od klasyki przez operetkę, musical, piosenkę aktorską, muzykę rozrywkową czy jazz,

Leszek Ryńskimuzyk estradowy, perkusista, nauczyciel klasy perkusji w Szkole Muzycznej w Skawinie, współorganizator Skawińskiej Wiosny Perkusyjnej, od lat związany z polską sceną muzyczną,

Paulina Kowalik  – wokalistka estradowa, muzyk filar i liderka zespołu Popularni, poetka współczesna  a także nauczyciel i wychowawca naszej szkoły.

 

Patronat honorowy oraz sfinansowanie nagród dla uczestników konkursu, w ramach kontynuacji współpracy z Urzędem Gminy Czernichów, objęła Wójt Gminy Czernichów, Pani Danuta Filipowicz.

 

Na widowni gościliśmy również Dyrekcję ZS RCKU w Czernichowie, Pana Grzegorza Bylicę oraz Panią Ewę Rakoczy a także Przewodniczącego Rady Gminy Czernichów, Pana Zbigniewa Kędzierskiego. Nie zabrakło także nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły, którzy z dużym entuzjazmem wspierali i dopingowali młodszych kolegów.

 

Do Konkursu zgłosili się uczniowie:

  1. Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki  w Czernichowie: Wiktoria Żerda, Mateusz Banasik, Ignacy Kołodziej, Ada Choroszy,
  1. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Rusocicach: Jadwiga Szetela, Lena Wasilewska, Victoria Panek,
  1. Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Czułówku: Gabriela Suchan,
  2. Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Rybnej:Marta Grabińska,
  3. Szkoły Podstawowej Antoniego Sewiołkaw Czułowie: Marcelina Dymek, Izabela Bojda,
  1. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Przegini Duchownej : Michalina Kasprzyk.

 

Jak i w poprzednim, tak i w tym wydaniu nie zabrakło emocji, wzruszeń, cudownych interpretacji i oczywiście folklorystycznego akcentu!

Młodzi soliści zaprezentowali całą gamę gatunków muzycznych, poczynając od cudownego FOLKU, który był aż czterokrotnie śpiewany, przez French Indie Pop, Pop.Rock, Jazz Folk, Pop, uroczą, ale i wymagającą piosenkę dla dzieci aż po przyśpiewkę ludową na melodię kujawiaka wielce zasłużonego dla piosenki polskiej (na jego motywie układano piosenki legionowe, kuplety estradowe, a w czasie okupacji „zakazane piosenki”).

 

Po przesłuchaniu, uczniowie wraz z opiekunami, rodzicami, panią Wójt udali się na mały poczęstunek do przyszkolnego Lamusa – Starej Wozowni. Mieli okazję spróbować słodkości spod ręki naszych pań kucharek przygotowujących codziennie pyszne obiadki dla naszej szkolnej młodzieży a także ciepłych napojów przygotowanych przez uczniów szkoły z kierunku Technik Hotelarstwa, których koordynowała Kierownik Szkolenia Praktycznego, pani Anna Mika.

 

Jury Konkursu oceniło dobór repertuaru, walory głosowe, muzykalność, interpretację oraz indywidualność artystyczną. Po ożywionych naradach, jednogłośną decyzją jury wyłoniono zwycięzców, którym wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe – słuchawki bezprzewodowe, smartwatch, pojemny dysk zewnętrzny, gry planszowe, a także płytę i słodycze.

Ponadto wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali karty prezentowe do Empiku o wartości 50,-zł.

 

I miejsce zajęła Izabela Bojda, która wykonała piosenkę zespołu Rokiczanka pt. „Wyszłabym za dziada”. Iza zdobyła bardzo wysokie noty za piękny głos, dykcję i intonację a także za bardzo swobodną prezentację sceniczną i choreografię.

II zaszczytne miejsce zdobyła Gabriela Suchan. Gabrysia fantastycznie zinterpretowała piosenkę pt. „Hymn” z muzyką Sanah a bardzo trudnym tekstem Juliusza Słowackiego. Otrzymała wysokie noty za piękną emisję i dykcję głosu, dobór repertuaru, zaprezentowaną wysoką wrażliwość i wyrazistość oraz obycie ze sceną.

III miejsce uzyskała Ada Choroszy. Ada zaprezentowała utwór „Lipka” z repertuaru zespołu Rokiczanka. Laureatka otrzymała wysokie noty za intonację i piękną dykcję, bardzo ładny głos. Adę Jury doceniło także za energię i swobodę na scenie, w tym także za kontakt z publicznością i uśmiech.

 

Jury w tym roku wyróżniło aż 3 uczestniczki: Marcelinę Dymek za utwór „Lipka” z rep. Rokiczanka, Lenę Wasilewską za utwór „Nic dwa razy” z rep. Sanah a także specjalne wyróżnienie JURY otrzymała Victoria Panek za oberka-kujawiaka „Czerwone jabłuszko”.

 

Serdeczne podziękowania za nieocenioną pomoc przy organizacji przedsięwzięcia otrzymują:

 Anna Pierożek (kl. 3A) za prowadzenie, Szymon Kuciel (kl. 3A) za obługę techniczną nagłośnienia, Maja Dymek (kl. 3A) za fotorelację i filmik, Marysia Mikołajek i Lena Wojtal (kl. 1A), Wojciech Kwinta (kl.3D) oraz Karolina Sekuła (kl. 1D) za piękne wykonanie na finał utworu „Czerwone korale”; Mikołaj Sławski i Michalina Tekiela z kl. 1A oraz Wiktoria Książek z kl. 1B za pomoc przy obsłudze.

 

Pomysłodawcą, scenarzystą i organizatorem imprezy jest pani Sylwia Morawiec, która już snuje plany nad organizacją przyszłorocznego Konkursu Piosenki.  

 

Drodzy uczniowie szkół podstawowych ćwiczcie, śpiewajcie, grajcie i nie poddawajcie się, bo już w przyszłym roku widzimy się na kolejnej odsłonie Konkursu Piosenki w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie!